Młody wygląd, ale i jędrna skóra – to efekty, których wielu z nas oczekuje. Joga twarzy to skuteczny i przede wszystkim naturalny sposób, aby zadbać o piękną i zdrową skórę twarzy. Pragnąc wykonywać jogę twarzy należy poznać kilka prostych ćwiczeń, które dodatkowo zapewnią cenne ukojenie oraz ważne odprężenie ciała. Zadbaj o siebie poprzez równowagę, która powinna panować pomiędzy duszą, ciałem i umysłem!

Co daje joga twarzy?

Jędrność twarzy, ale i jej napięcie uzależnione jest od dobrej kondycji mięśni szyi oraz twarzy. Wymagają one regularnego treningu, podobnie jak pozostałe grupy mięśniowe. Ciekawym rozwiązaniem jest joga twarzy, której skuteczność została zweryfikowana w czasie badań naukowych. Uzyskane wyniki zostały ocenione przez interdyscyplinarny zespół specjalistów, którzy zauważyli pozytywne skutki tych ćwiczeń. Warto zauważyć, że joga twarzy efekty to między innymi: redukcja zmarszczek, poprawa kolorytu i jędrności skóry, lepiej zarysowany owal twarzy, sprawniejsze krążenie krwi, relaks i odprężenie. Należy podkreślić, że joga twarzy ćwiczenia wykonywane systematycznie przyczyniają się do zmniejszenia cieni pod oczami oraz obrzęków. Za sprawą regularnych ćwiczeń, mianowicie jogi twarzy usuwane są toksyny ze skóry. W efekcie cera jest oczyszczona i zdrowa, dzięki czemu wygląda wyjątkowo promiennie.

Mięśnie twarzy, a mimika

Ćwiczenia twarzy są niezwykle ważne, ponieważ na twarzy znajduje się ponad 80 mięśni. Spora ich część, a dokładniej 42 mięśnie są odpowiedzialne za mimikę. Utrzymanie ich w dobrej formie pozytywnie wpływa na tonus mięśni tej partii ciała. Dzięki temu mięśnie są wzmocnione i umożliwiają wyrażenie wielu różnych emocji. Ćwiczenia mięśni twarzy są ważne, ponieważ dobre napięcie pozwala uniknąć pojawiających się: bruzd, linii oraz zmarszczek. Mniejsze jest także ryzyko pojawienia się kłopotów, takich jak opadające powieki lub zmarszczki wokół ust. Systematyczne ćwiczenia pozytywnie wpływają na wygląd twarzy, gdyż opóźnia się pojawienie oznak starzenia się.

Wybierz jogę twarzy!

Joga, a dokładniej ćwiczenia na twarz na początku warto wykonywać przed lustrem. Umożliwi to dokładne wykonanie ćwiczenia. Warto pokreślić, że należy się przygotować do jogi twarzy. W tym celu należy zdjąć okulary lub soczewki kontaktowe. Istotny jest także oddech, mianowicie głęboki wdech oraz wydech przez nos. Czynności te odprężają umysł, a także odprężają ćwiczone mięśnie. W efekcie są one bardziej podatne na wykonywane ćwiczenia, dlatego efekty jogi pojawiają się znacznie szybciej.
Joga twarzy youtube obejmuje szereg ćwiczeń, które bez problemu można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zaangażowanie, jak i trochę czasu. Szacuje się, że joga twarzy wraz z masażem może zająć około 30 minut. Wspomniana ćwiczenia do między innymi: bruzda nosowo-wargowa, chomiki, lwia zmarszczka, podbródek, opadająca powieka oraz opadające kąciki ust. To najpopularniejsze ćwiczenia, które powtórzyć 3 razy.

Dobrym zwyczajem przed rozpoczęciem treningu jest umycie rąk oraz zrelaksowanie się. Joga twarzy to bardzo angażujące zajęcie, które wymaga skupienia oraz oczyszczenia umysłu. Pozwala to zrelaksować się w pełni, ale również rozluźnić. Po zakończonym treningu warto uzupełnić płyny, czyli wypić szklankę wody. Woda najlepiej nawadnia organizm oraz oczyszcza go z toksyn. Dlatego pragnąc w pełni zadbać o ciało oraz zdrowy wygląd skóry warto regularnie pić wodę w odpowiednich ilościach. Poznaj zalety i efekty jogi twarzy, którą zdecydowanie warto samemu spróbować!