Młodzi ludzie coraz rzadziej decydują się na szukanie dla siebie partnera. Choć wciąż spora ich grupa zasila rozmaite portale randkowe, to coraz odważniej wypowiadają się osoby, które nie tylko nie chcą wchodzić w poważne relacje, ale takie rozwiązanie do tego w ogóle ich nie interesuje.

Chcą poświęcić się swojej karierze albo zwyczajnie życie singla bardziej im odpowiada i nie ma w tym niczego złego, nawet jeśli nie podoba się to naszej rodzinie.

Nie każda osoba chce zakładać rodzinę

Większość osób utożsamia tworzenie stałego związku z chęcią założenia rodziny i bardzo często tak jest. Nawet jeśli jeden z partnerów w ogóle nie ma na to ochoty i nie zamierza się poświęcać wychowywaniu dzieci, to drugi może tego pragnąć najbardziej na świecie.

Są więc osoby, które w ogóle unika stałych związków, bo doskonale zdają sobie sprawę z tego, że prędzej czy później wypłynąłby wątek rodzenia dzieci i ustatkowania się. Jeśli taka wizja twojej przyszłości Ci nie odpowiada, to nic i nikt nie ma mocy sprawczej, aby Cię do tego zmusić. Masz prawa wieść samotne życie i realizować się w swojej własnej dziedzinie.

Trudno jest znaleźć idealnego partnera lub partnerkę

W świecie, w którym samodzielnie wybieramy sobie partnerów, bardzo ciężko jest znaleźć osobę, która w pełni by nam odpowiadała. Dotyczy to szczególnie młodych osób poważnie myślących o swojej przyszłości, bo ich rówieśnicy często nie mają do tego głowy i chcą się dalej bawić.

Kiedy w naszym otoczeniu nie ma nikogo, kto patrzyłby na świat tak jak my, a do tego nasi znajomi niespecjalnie nas rozumieją, to nie znajdziemy sobie w ich gronie poważnej drugiej połówki. A wielu z nas nie ma jednocześnie możliwości szukać jej gdzie indziej, bo do pewnego wieku obracamy się tylko wokół podobnych sobie wiekiem osób.

Czasami nie mamy czasu na związki

Związki wymagają od nas masy pracy i wkładu. Czasami zwyczajnie nie możemy sobie na to pozwolić. Każdy wie, że związek powinien być tylko dodatkiem do naszego życia, a nie się na nim skupiać, dlatego jeśli wiemy, że nie mamy na niego czasu i chcemy poświęcić się czemuś innemu, to nie ma sensu w niego wchodzić.

Każdy z nas ma prawo skupić się na rozwijaniu kariery albo hobby i nasza rodzina czy znajomi nie mają prawa nas z tego powodu oceniać. Jeśli cały czas ktoś powtarza Ci, że oczekuje od Ciebie, że włożysz w końcu rodzinę, musisz uświadomić go, że to twoje życie i masz prawo zdecydować, co jest dla Ciebie najważniejsze.