Wiele osób szuka kogoś bogatego tylko po to, żeby móc czerpać z praktycznie nieskończonych zasobów jego pieniędzy. Niektórzy w ogóle się z tym nie kryją, inni bardzo misterne knują swój plan i przez wiele lat nie dają po sobie poznać, że to wcale nie miłość jest powodem ich przywiązania. I choć mogłoby się wydawać, że taka relacja jest bardzo korzystna, to niestety wciąż jest to oszustwo.

W internecie nie brak filmów czy innego rodzaju relacji osób, które zostały oszukane właśnie w taki sposób. Co prawda większość z nich stała się ofiarą oszusta internetowego, który tylko podszywał się pod kobietę ich marzeń na portalu randkowym, ale nie brakuje i takich osób, które same chętnie wchodzą w związku tylko po to, żeby żyć jak królowie albo królowe. Taką osobą może być naprawdę każdy, a my, gdy jesteśmy zaślepieni miłością, możemy zupełnie nie zdawać sobie sprawy z tego, że nasza ukochana lub ukochany kłamią w żywe oczy, mówiąc nam, że naprawdę im na nas zależy.

Związek dla pieniędzy jest oczywiście bardzo opłacalny pod względem finansowym, ale niestety mocno ogranicza nas pod każdym innych. Do końca życia będziemy musieli udawać, że kochamy osobę, którą tylko wykorzystujemy, a jeśli kiedyś naprawdę się zakochamy, to albo będziemy musieli pogodzić się ze stratą, albo rozpocząć potajemny romans. Oczywiście są osoby, które nie będą miały problemu z podwójnym oszukiwaniem osoby, która ich kocha, ale dla niektórych może to być już za dużo, nie mówiąc już o tym, że to ciągłe życie w strachu i niepewności o swoją pozycję i dostęp do finansów.

Krzywdząc drugą osobę, możemy łatwo narazić się na krytyczne głosy. Kiedy ktoś dysponuje znaczną fortuną, otacza się wieloma wpływowymi osobami, które są w stanie bez problemu nas przejrzeć. I choć nasz partner może zupełnie nie dawać się im przekonać, że mu szkodzimy, to oni mogą zrobić wszystko, żeby mu to udowodnić. A jeśli wdamy się w romans albo będziemy chwalić się komuś, nawet w zaufaniu, że jesteśmy z daną osobą tylko po to, żeby nie musieć zarabiać na nasze utrzymanie, łatwo mogą do tego dotrzeć i nie tylko zniszczyć nasz związek, ale także całą naszą przyszłość.