Pielęgnacja cery suchej i bardzo suchej wymaga odpowiedniego nawilżania oraz natłuszczania. Tego rodzaju skóra charakteryzuje się niskim poziomem lipidów, które nie zapewniają jej odpowiedniej ochrony.

Podpowiadamy, jakie są podstawowe zasady jej pielęgnacji.

Pielęgnacja cery o niskim poziomie lipidów

Pielęgnacja omawianego rodzaju cery wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków. Osoby posiadające suchą skórę powinny szukać produktów zawierających takie składniki jak aloes, ceramidy, probiotyki oraz kwas hialuronowy.

Nie mogą zapominać o porannym stosowaniu produktów o działaniu łagodzącym. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć pieczenia lub innych dolegliwości pojawiających się po kontakcie skóry z wodą. Ponadto sucha cera wymaga stosowania kremów UV o działaniu nawilżającym. Powinny to być produkty o hipoalergicznej formulę, która zminimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień.

Pielęgnacja wieczorna wymaga dwuetapowego oczyszczania składającego się na demakijażu przy wykorzystaniu łagodnego żelu oraz stosowania kosmetyków zwiększających wchłanianie składników aktywnych. Poza tym nie można zapominać o stosowaniu odpowiedniego kremu nawilżającego przed snem.

Pielęgnacja suchej cery – czego należy unikać?

Efektywna pielęgnacja cery suchej i bardzo suchej wymaga unikania kosmetyków powstałych na bazię alkoholu. Ich stosowanie zwiększa szansę na łuszczenie się naskórka. Ponadto jej posiadacze nie powinny stosować płatków kosmetycznych i wacików.

W ich przypadku zamiast mocnego pocierania skóry twarzy zaleca się jej osuszanie poprzez delikatne przykładanie ręcznika. Kolejna kwestia to unikanie klimatyzowanych pomieszczeń oraz solarium, które mogą mieć negatywny wpływ na stan zdrowia suchego naskórka.

Tutaj przeczytasz porady jak codziennie pielęgnować cerę tłustą.