Na włosy oddziałuje mnóstwo czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych wynikających z naszego stylu życia. Nie musimy poświęcać każdego dnia mnóstwo czasu, aby o nie prawidłowo zadbać. Jeśli będziemy mieć na uwadze kilka najważniejszych zasad pielęgnacyjnych, które z czasem staną się dla nas nawykiem, bardzo szybko dostrzeżemy poprawę ich wyglądu. Z tego względu przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki, które z pewnością pomogą Ci osiągnąć cel. Zatem dowiedz się – jak dbać o włosy oraz czego należy unikać.

Co negatywnie wpływa na włosy?

Wiele osób poszukując porad pielęgnacyjnych zaczyna od tego co wdrożyć i co warto kupić – jednak nie tędy droga. Oczywiście, aby prawidłowo zadbać o włosy, niezbędne są wysokiej jakości kosmetyki, których skład odpowiada naszym potrzebom. Natomiast powinniśmy zacząć od wyeliminowania z naszego życia czynników, które mają negatywny wpływ

Co powoduje uszkodzenia łusek i działa niszcząco? 

  1. Tarcie – wielu osobom wydaje się, że osuszenie włosów ręcznikiem czy kładzenie się spać gdy jeszcze nie wyschły, jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż użycie w tym celu suszarki. Otóż nie. Również w ten sposób sprawiamy, że łuski ulegają uszkodzeniu.
  2. Modelowanie – piękna fryzura może dodać nam sporo pewności siebie, natomiast gorące powietrze suszarki, prostownicy czy lokówki to dla włosów spory cios. Jeśli nie możesz z tego zrezygnować, to pamiętaj przynajmniej o preparatach ochronnych oraz ustawianiu niskiej temperatury.
  3. Rozczesywanie – włosy posiadają wyjątkowo delikatną strukturę, dlatego podczas czesania powinna być wykorzystywana zarówno odpowiednia technika, jak i szczotka, która nie będzie ich wyrywała. 
  4. Zabiegi chemiczne – rozjaśnianie włosów i ich farbowanie niestety nie należy do naturalnych i delikatnych zabiegów, dlatego im rzadziej je robimy, tym lepiej. Jeśli już chcesz dokonać zmiany w swoim wizerunku – oddaj się w ręce specjalisty, który w swoim salonie stosuje wyłącznie profesjonalne kosmetyki.

Poza wyżej wymienionymi przykładami należy mieć na uwadze, że nawet dieta, hormony oraz przebyte choroby wpływają na stan włosów.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Gdy masz już świadomość tego co niszczy Twoje włosy przyszedł czas, aby zaproponować kosmetyki idealnie sprawdzające się w praktyce. Doceniana na rynku firma CECE oferuje klientom szeroki wybór szamponów – https://cece.pl/kategorie/szampony-wygladzajace/,  dzięki którym są w stanie nie tylko oczyścić skórę głowy, ale także odżywić włosy. Jednak to nie wszystko! Oferowane produkty wzbogacone są o naturalne składniki aktywne, dzięki którym włosy otrzymują to co najlepszekliknij tutaj i skompletuj swój własny zestaw pielęgnacyjny.