Każda kobieta dobrze wie, jak cenna jest każda minuta rano przed pracą. Wiele z nas rezygnuje ze śniadania, albo pijemy poranną kawę w samochodzie czy w autobusie.

Rzadko jednak się zdarza, żebyśmy zrezygnowały z makijażu. Nie oszukujmy się, makijaż dodaje nam pewności siebie, poprawia nam humor oraz pozwala ukryć opuchnięcia pod oczami, spowodowane zbyt mała ilością snu.

Często zastanawiamy się, czy nie można by zrobić tego szybciej? Przed wszystkim warto znać podstawy makijażu, czyli wiedzieć jak konturować twarz. Dodatkowo, istnieje kilka prostych trików, które zdecydowanie przyspieszą czas pędzany na przygotowaniu make-upu.

Po pierwsze – minimalizm

My kobiety lubimy czasami przesadzać z ilością kosmetyków i kusić się na te wszystkie promocje krzyczące do nas z każdej strony. A to duży błąd.

Im więcej kosmetyków w naszej kosmetyczce, tym trudniej znaleźć nam ten odpowiedni, którego akurat potrzebujemy, albo zdecydować się, który dzisiaj podkład wybrać. Warto postawić na sprawdzone kosmetyki, po jednym z każdej kategorii. Napewno uprzyjemni to nasz poranny makijaż.

Po drugie – kosmetyki 2w1

Zastanawiałaś się kiedyś jak to by było mieć jeden kosmetyk do wszystkiego? Jest na to rozwiązanie! No może nie da się zrobić całego makijażu jednym kosmetykiem, ale można zdecydowanie zminimalizować ich ilość w kosmetyczce.

Na przykład dobry krem BB zastąpi nam zarówno podkład jak i korektor, a jeśli nie przeszkadza nam glow w makijażu, możemy również zrezygnować z pudru! Uwierz mi, jest wiele kremów BB, które przetrwają cały dzień bez utrwalenia pudrem. Drugim przykładem jest zastąpienie cieni do powiek kosmetykami do konturowania, bronzer i rozświetlacz świetnie prezentują się na powiekach.

Po trzecie – rzęsy i brwi zrobione u kosmetyczki

Wiadomo, to nie jest opcja dla każdego. Może być tak, że ogranicza Cię budżet, albo po prostu lubisz nakładać tusz na rzęsy. Ale spójrz na to z perspektywy oszczędzonego czasu rano. Doklejone rzęsy u kosmetyczki czy henna na brwiach pozwolą Ci wypić poranną kawę we własnej kuchni zamiast robić to w samochodzie czy w autobusie.

Makijaż do pracy – podsumowanie

Jak widzisz czas wykonania makijażu można skrócić na kilka sposobów. Tylko od nas zależy, czy będzie to czynność nie tylko przyjemna, ale tez zajmująca niewiele czasu. Zauważ też, że korzystając z tych sposobów, może skorzystać również Twój portfel. To jak, wypróbujesz?