Masz kręcone włosy, ale nie wiesz, jak o nie dbać? Są ciągle przesuszone, puszą się i nie możesz ich poskromić za wszelką cenę?

Porozmawiajmy jak się nimi zaopiekować, żeby wydostać z nich cały urok i skręt.

Włosy kręcone – jakie one są?

Zazwyczaj taki rodzaj włosów należy do wysoko lub średnio porowatych. A co to znaczy? To znaczy, że łuski włosa są mocno rozchylone lub w przypadku średnio porowatych to coś pomiędzy, zaś we włosach nisko porowatych, łuski te przylegają do siebie. Wysoko porowaty typ włosów ma skłonności do puszenia się, jest suchy i matowy.

Możesz sprawdzić, czy masz taki rodzaj włosa, umieść go w szklance wody i obserwuj czy dryfuje po powierzchni, czy opada. Im niżej się znajduje, tym większa porowatość.

Jak zadbać o kręcone włosy?

Włosy kręcone są delikatne i bardzo podatne na uszkodzenia. Zwróćmy uwagę na sposób ich mycia i produkty, których używamy. Jeśli chodzi o szampon, szczególnie polecaną formą jest szampon do włosów w kostce. Dzięki odrobinie wody pieni się nieporównywalnie bardziej, niż szampon w płynie, co pozwala dużo dokładniejsze umycie skóry głowy.

Pamiętaj, aby przy wmasowywaniu produktów w skórę głowy i włosy robić to bardzo delikatnie, kolistymi ruchami. To bardzo ważne, zmniejszy to ilość wypadających włosów podczas kąpieli i nie narazi ich na zniszczenia.

Odpowiednie odżywienie jest najważniejszym elementem pielęgnacji. Zadbaj o to koniecznie, ponieważ Twoje kręcone włosy szczególnie tego potrzebują. Stosuj produkty na bazie pantenolu, emolientów i protein. Odżywki na włosach możesz trzymać nieco dłużej, niż wskazuje producent. Podaje on czas uśredniony, który może się okazać akurat zbyt krótki dla Twojego typu włosa.

Pamiętaj, wycierając włosy ręcznikiem, rób to delikatnie. Zalecane jest korzystanie z miękkiego materiału, takiego jak mikrofibra czy tkanina frotte.

Więcej o porad dotyczących pielęgnacji włosów przeczytasz w serwisie https://www.strefafryzur.pl/.

Wydobywanie skrętu – to warto wiedzieć

Aby wydobyć skręt, postaw na dobry aktywator skrętu. Najczęściej nakłada się go na osuszone ręcznikiem włosy, bez spłukiwania. „Powgniataj” produkt we włosy, aż uzyskasz zadowalający efekt. Następnie wysusz włosy. Polecam zainwestować również w dyfuzor do suszarki, czyli nakładkę, która pozwoli on na piękny efekt loków po wysuszeniu.