Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, mężczyźni tradycyjnie utrzymywali prostotę. Jednak coraz więcej mężczyzn dąży teraz do zdrowszej, młodszej skóry, dzięki czemu jest to świetny czas dla mężczyzn na ocenę swojej rutyny pielęgnacyjnej. 

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, mężczyźni tradycyjnie utrzymywali prostotę.

Jak dbać o męską twarz?

Jednak coraz więcej mężczyzn dąży teraz do zdrowszej, młodszej skóry, dzięki czemu jest to świetny czas dla mężczyzn, aby ocenić swoją rutynę pielęgnacyjną i dowiedzieć się więcej o tym, jak dbać o największy narząd swojego ciała. Chociaż istnieją kluczowe różnice między skórą mężczyzn i kobiet – na przykład skóra mężczyzn jest grubsza niż skóra kobiet – podstawowe elementy skutecznego planu pielęgnacji skóry pozostają takie same.

Produkty do pielęgnacji skóry, które wybierzesz, będą zależeć od rodzaju skóry. Jeśli masz skórę skłonną do trądziku, poszukaj środków czyszczących i nawilżających, które mówią „bezolejowy” lub „nie zatykają porów”, ponieważ nie zatykają one porów.  Jeśli masz wrażliwą skórę, używaj łagodnych, „bezzapachowych” produktów, ponieważ produkty zawierające substancje zapachowe mogą pozostawić skórę podrażnioną i suchą. Uważaj jednak na produkty oznaczone jako „bezzapachowe”, ponieważ wiele z nich zawiera substancje zapachowe maskujące, które nadal mogą podrażniać skórę.

Dla niektórych mężczyzn maszynki do golenia z wieloma ostrzami mogą działać zbyt dobrze lub golić się zbyt blisko skóry. Jeśli często doświadczasz guzków brzytwy, oparzeń brzytwy lub wrastających włosów, zamiast tego użyj maszynki z jednym lub podwójnym ostrzem i nie rozciągaj skóry podczas golenia. Przed goleniem zwilż skórę i włosy, aby je zmiękczyć. Użyj nawilżającego kremu do golenia i gol się w kierunku wzrostu włosów. Spłucz po każdym machnięciu maszynką do golenia i zmień ostrze po pięciu do siedmiu goleniach, aby zminimalizować podrażnienia.

źródło: Twardziele.pl – męski blog