Skóra twarzy po 40 roku życia wymaga szczególnej oraz systematycznej pielęgnacji. Upływ czasu sprawia, że cera przestaje być dobrze napięta oraz mniej elastyczna.

Zaczynają pojawiać się już pierwsze oznaki starzenia w postaci głębokich zmarszczek. Dzieje się to za sprawą spadku poziomu hormonów w wyniku menopauzy bądź niewłaściwej codziennej dbałości o cerę.

Postaw na intensywne nawilżanie skóry twarzy

Codzienna pielęgnacja cery wymaga systematycznego nawilżania. Nie należy zapominać o demakijażu make-up. Dokładne oczyszczenie skóry twarzy z resztek kosmetyków oraz wszelkiego rodzaju zabrudzeń to połowa sukcesu. Należy używać mleczka bądź płynu glicerynowego.

Nie wskazane jest stosowanie wody z mydłem. Rano i wieczorem stosowanie naturalnych toników przyniesie ulgę dla zmęczonej cery. Ich działanie odświeży i nawilży naskórek. Bez względu na rodzaj cery trzeba postawić na dobry i intensywnie nawilżający krem.

Po 40. roku życia warto zatem postawić na preparaty z:

  • kwasem hialuronowym,
  • masłem shea.

Rewelacyjne kremy z witaminą C są szczególnie polecane dla cery pozbawionej blasku i witalności. Preparaty tego typu chronią skórę twarzy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Ich systematyczne stosowanie stymuluje syntezę kolagenu. Dzięki temu cera nabiera zdrowego wyglądu i naturalnego blasku.

Zbawienny wpływ peelingu na skórę po czterdziestce

Zrogowaciały i martwy naskórek twarzy można usunąć samodzielnie w domu. Jednak należy wykazać ostrożność w wykonywaniu peelingu. Z portalu https://www.femine.pl/ można dowiedzieć się, ze do zabiegu można zakupić gotowe preparaty bądź samodzielnie je wykonać na bazie naturalnych składników z cukru, oliwy i miodu. Tego typu zabiegi poprawią elastyczność oraz ukrwienie skóry twarzy.