Większość osób chce się ustatkować, posiadać własne mieszkanie albo dom i założyć rodzinę lub chociaż poślubić kogoś, z kim miło będzie się rozmawiać po powrocie z pracy. Te cele mogą być jednak nie do osiągnięcia, jeśli kieruje się szkodliwymi przekonaniami. W młodych ludziach mogą je zasiać rodzice, znajomi albo twórcy internetowi. Wiara w nie sprawia, że nie da się stworzyć relacji opartej na zaufaniu i lojalności.

Między kobietami i mężczyznami toczy się walka

Kobietom i mężczyznom często powtarza się, że druga płeć jest ich wrogiem, a związek to ciągła walka o dominację. W rzeczywistości nie da się stworzyć zdrowej relacji partnerskiej, kiedy jedna ze stron nie jest w stanie pójść na kompromis albo zatroszczyć się o drugą, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Jeśli ktoś uważa, że między partnerami nie można postawić znaku równości, a któryś z nich zawsze musi być na przegranej pozycji, to nie uda mu się stworzyć niczego trwałego. Nie da się zaufać i w pełni oddać osobie, która nie jest w stanie zmusić się do okazania szacunku i cieszy się z każdej porażki czy niepowodzenia swojego partnera.

Ludzie nie są stworzeni do stałych związków

To swego rodzaju wymówka, którą posługują się te osoby, które nie są w stanie zapracować na porządny związek. Stałe związki to podstawowy element składający się na społeczeństwo. Rodzina, w skład której wchodzą rodzice i dzieci to relacja wybitnie nastawiona na długi dystans. Ludzie nie tylko mogą, ale nawet powinni tworzyć stałe związki, w których dominuje zaufanie.

To, że czasami czuje się mocny pociąg do kogoś innego, nie oznacza, że relacja jest skazana na porażkę. Takie sytuacje mogą ją umocnić i pokazać partnerowi, że mimo pokus, nie ulega się i wciąż wytrwale dąży do budowania wspólnego szczęścia.

Partnerowi nie wolno ufać

Każdy choć raz słyszał, że w kwestii pieniędzy nie wolno nikomu ufać, szczególnie nie partnerowi lub partnerce. Oczywiście są osoby, które nie są godne zaufania, ale z takimi ludźmi nie należy wchodzić w związki. Relacja romantyczna musi opierać się na zaufaniu.

Nie można planować wspólnej przyszłości z przekonaniem, że i tak nic z tego nie wyjdzie, bo nie ma się do siebie zaufania. Każdy potrzebuje kogoś, komu przekaże hasło do banku albo inne ważne sekrety, a jeśli uważa, że partner nigdy na to nie zasłuży, to będzie miał problem ze znalezieniem kogoś takiego dalej od siebie. Związek musi opierać się na zaufaniu.