Zerwanie nie jest niczym strasznym albo niewłaściwym. Czasami to najlepsze, co możemy sobie dać, nieważne jak długo tkwimy w danej relacji i jak bardzo ta druga osoba się stara. Jeśli jest nam w niej źle albo czujemy, że ciągnie nas w inną stronę, to najlepiej będzie ja przerwać. W ten sposób my nie będziemy musieli się już ograniczać, a nasz partner będzie mógł zacząć swoje życie u boku kogoś, kto bardziej go doceni.

Nie czujesz się już komfortowo w tej relacji

Związki nie zawsze są komfortowe. Jeśli cały czas nasz partner przekracza wyznaczone przez nas granice albo nie traktuje nas już tak, jak na początku naszej działalności, to znak, że nie jest już ona dla nas satysfakcjonująca. Nie ma sensu trwać w związku, który z jakiegoś powodu przestał nam odpowiadać.

Zawsze możemy porozmawiać z naszą drugą połówką i powiedzieć je dokładnie, czego od niej oczekujemy, ale jeśli od dłuższego czasu nie przynosi to żadnych efektów, to nie ma sensu spodziewać się, że coś się zmieni. Związek, który nas nie zadowala, będzie nas tylko ograniczał, a nie o to w nim chodzi.

Zaczynasz czuć coś do kogoś innego

Nasze uczucia nie są stałe, zwłaszcza jeśli nasz partner przestał dawać nam to, czego potrzebujemy. Nawet w najlepszej relacji ciągnie nas do innych osób, ale przeważnie nie dajemy się porwać temu uczuciu. Jeśli coraz częściej rozważamy zdradę, a dana osoba nie chce opuścić naszych myśli, to znak, że czas coś zmienić w naszym życiu.

Zerwanie z naszą drugą połówką w tym wypadku może nie być fair, ale to najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i dla niej. Pozbywamy się zobowiązań, które nas ograniczały, a ona dostaje od nas jasną wiadomość: nie pociąga nas już tak mocno, jak na początku relacji.

Nie chce Ci się już dbać o relację

Kiedy w związku pojawia się rutyna albo czujemy, że dajemy od siebie za dużo, to już nam się nie chce. Relacja nie może opierać się tylko i wyłącznie na staraniach jednej osoby. Jeśli nie chcemy trwać w związku, który nas nudzi albo w którym nasz partner nie zwraca już na nas w ogóle uwagi, to pora go zakończyć.

Nie nastawajmy się, że uda nam się poczuć jeszcze raz to uczucie, które zainicjowało związek. Jeśli nam się już nie chce, a nasz partner nie jest zainteresowany przejęciem inicjatywy, to będziemy tylko coraz bardziej rozdrażnieni i ostatecznie niszczymy sobie życie i będziemy tego już zawsze żałowali.