Witaminę E możemy spotkać w wielu kosmetykach do pielęgnacji skóry – od serum, poprzez kremy po balsamy do ciała. Bardzo często pojawia się w towarzystwie witaminy C.

Chociaż możemy przyjmować witaminę E wraz z jedzeniem (znajduje się m.in. w warzywach liściastych i soi), to stosowana bezpośrednio na skórę również niesie ze sobą spore korzyści.

Korzyści dla skóry

Witamina E jest przeciwutleniaczem i ma właściwości przeciwzapalne, dlatego też ma korzystny wpływ na skórę:
zapobiega przebarwieniom – ekspozycja na słońce oraz wpływ czynników zewnętrznych mogą powodować przebarwienia.

Właściwości przeciwutleniające witaminy E sprawiają, że skóra staje się na nie mniej podatna.
zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry – regularne stosowanie witaminy E spowolnienia rozwój wolnych rodników, które w głównej mierze odpowiedzialne są za proces przedwczesnego starzenia się skóry.
wspomaga walkę z trądzikiem – witamina E jest silnym środkiem przeciwzapalnym, dlatego stosowanie jej u osób z problemami skórnymi wspomaga walkę z trądzikiem oraz zapobiega występowaniu przebarwień potrądzikowych.

Jaką formę witaminy E wybrać?

Witaminę E możemy spotkać w kosmetykach, ale również w postaci specjalnego olejku. O ile kosmetyki z zawartością witaminy E może stosować każdy, to z olejku powinny zrezygnować osoby z cerą tłustą, której pory są podatne na zatykanie. Dla osób tych najbezpieczniejszą formą będą sera lub kremy. Kosmetyki z witaminą C często zawierają również dodatek witaminy E, czyniąc je jeszcze bardziej skutecznymi.