Na dworze jest coraz cieplej i coraz chętniej wyjeżdżamy nawet na krótkie, weekendowe wycieczki. Dodatkowo wakacje zbliżają się i z pewnością większość z nas zastanawia się już w co i jak się spakować, oraz jakie rzeczy koniecznie należy ze sobą zabrać. Dziś opowiemy Wam o czym warto pamiętać podczas podróży samolotem za granicę.

Weź pod uwagę rodzaj bagażu!

Lecąc samolotem możesz mieć ze sobą tylko bagaż podręczny, lub dodatkowo wykupić bagaż rejestrowany, który leci w luku bagażowym. Od tego, jaki masz rodzaj bagażu, będzie mocno zależało to, co możesz ze sobą zabrać. Pamiętaj, że do bagażu podręcznego możesz zabrać płyny w opakowaniach nie większych niż 100 ml. Przez kontrolę bezpieczeństwa nie przejdziesz więc nawet z butelką wody. Pamiętaj też, żeby wszystkie płyny spakować do przezroczystego woreczka strunowego. Drugą rzeczą, które nie zabierzesz ze sobą na pokład są ostre przedmioty, jak np. nożyczki, korkociąg lub sztućce. Jeśli więc zabierasz ze sobą bagaż rejestrowany, to włóż je właśnie do niego. W innym przypadku będziesz musiał poradzić sobie bez nich.

Sprawdź prognozę pogody

Wiadomo, że tygodniowa albo nawet 2-tygodniowa prognoza pogody nie sprawdzi się w 100%, ale zupełnie inaczej spakujemy się, jeśli przewidywane jest 15 stopni, a inaczej gdy ma być 30 stopni. Lecąc w środku wakacji do Grecji albo Chorwacji nie ma sensu zabierać ze sobą parasolki, a o wiele bardziej przyda się kapelusz chroniący nas przed słońcem.

Przygotuj komplety ubrań

Wybierając się w podróż samolotem mamy bardzo ograniczony bagaż. Czasem musimy spakować się do małego plecaka, innym razem mamy do dyspozycji walizkę, która zdecydowanie nie umie się rozciągnąć. Trzeba wtedy dokładnie przemyśleć co warto ze sobą zabrać, tak żeby na miejscu nie okazało się, że zabraliśmy spódnicę, która nie pasuje do żadnej z bluzek. Podczas pakowania stwórzmy więc komplety. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że każdy zabrany przez nas element pasuje do czegoś i dodatkowo nie będziemy mieli problemu z wybieraniem w co się ubrać.

 

Mamy nadzieję, że te porady choć trochę Wam pomogą przy pakowaniu i o wiele łatwiej zmieścicie wszystkie potrzebne rzeczy do swojego bagażu. Pamiętajcie też o zrobieniu listy. Dzięki temu niczego nie przeoczycie i nie będziecie zastanawiać się w samolocie co zostało w domu.